magda ostrowska

Cześć! Mam na imię Magda. Jestem zwykłą, chociaż multipotencjalną dziewczyną, a moją supermocą jest „ponadludzki głód wiedzy”. Odkrywam, sprawdzam, testuję, nieustannie się uczę i kręci mnie ogrom randomowych tematów. Ta mnogość zainteresowań spowodowała, że w życiu robiłam już bardzo wiele, a wszystko to w pogoni za satysfakcją z pracy i zawodowym spełnieniem.

Obecnie jestem szefową Klubu PSC, prowadzę też butikową agencje kreatywną, w której robimy fajne strony, blogi, sklepy i platformy kursowe dla twórców internetowych.

Chociaż Przedsiębiorczość to moje drugie imię, na pierwsze mam Magda. Bądźmy w kontakcie.

NAPISZ DO MNIE!

magda@dopracowani.pl

Follow
  • HOME
  • ZACZNIJ TUTAJ
  • BLOG
  • PODCAST
  • #LubięWiedzieć
  • BLOGOMETAMORFOZA 4.0
  • PREZENTY
  • BIZNES UP!
  • NARZĘDZIA
  • FAJNE BLOGI
  • KURS ONLINE
  • E-BOOK
  • WSPÓŁPRACA
  • PRACOWITY SKLEP
Follow
  • HOME
  • O MNIE
  • BLOG
  • PODCAST
  • #LubięWiedzieć
  • PREZENTY
  • WSPÓŁPRACA
  • MNKB.PL
  • SKLEP

Satysfakcja z pracy? To możliwe!

-
DLA BLOGEREK, DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH, NA ETACIE
-
28 komentarzy
4 MIN READ

Chcesz mieć satysfakcję z pracy i zarabianych pieniędzy? Każdy chce. Ale. Nie każdy ją osiąga. Na szczęście ty możesz.

Na wstępie, musisz wiedzieć, że satysfakcjonująca praca to NIE JEST praca na etacie. To rownież NIE JEST własna firma, czy praca na freelansie albo prowadzenie bloga. Dlaczego? Bo satysfakcja z pracy nie ma NIC wspólnego z formą w jakiej ją wykonujesz. Satysfakcja, ma natomiast sporo wspólnego z tym, czym się w tej pracy zajmujesz, z jakimi ludźmi współpracujesz i co z tego masz.
Być może pomyślisz teraz: Magda, zgłupiałaś? O czym chcesz pisać? Przecież każdemu, co innego da satysfakcję. A ja będę musiała się z tobą zgodzić. Ale. Jest kilka wspólnych mianowników, które powodują, że praca będzie satysfakcjonująca i to niezależnie od formy (etat, freelance, własna firma, blog). Oto one.
satysfakcja z pracy

klienci i/lub (współ)pracownicy

satysfakcja z pracy
Satysfakcja będzie tym większa, im ciekawszymi ludźmi, będziesz się otaczała. Czy to w postaci klientów własnej firmy, czy kolegów z pracy w korporacji. Masz na to wpływ, świadomie planując swój rozwój zawodowy i świadomie wybierając firmę, do której wysyłasz swoje CV. Firmę, w której chcesz pracować.
Jeżeli natomiast prowadzisz własną firmę, również masz możliwość wyboru. Wystarczy, że najpierw określisz swoją grupę docelową, a dopiero później zastanowisz się, co możesz jej zaoferować i stworzysz odpowiednią ofertę.
Bo w tym cały jest ambaras, że masz na to większy wpływ, niż myślisz, o!
satysfakcja z pracy

zakres obowiązków i/lub oferta

satysfakcja z pracy
Satysfakcja będzie tym większa, im lepiej będziesz znała się na swojej pracy i będziesz miała przekonanie o jej wartości. Zatem.
Jeżeli prowadząc własną firmę, zajmujesz się projektowaniem, konsultacjami, szkoleniami, sprzedażą butów, czymkolwiek, a robisz to bez zwracania uwagi na jakość i na bardzo niskim poziomie, zapewne komuś coś sprzedasz, zwłaszcza tym osobom, którym na jakości nie zależy, a bardziej np. na niskiej cenie. Ale.
Szansa na osiągniecie satysfakcji ze sprzedaży bubli, jest nikła. Zwłaszcza, że ściśle łączy się z pkt. 1. Bo jaki produkt, tacy klienci, z takimi przyjdzie ci pracować.
zarządzanie projektami
To samo dotyczy pracy na etacie w korporacji, czy w mniejszej firmie. Z niskimi kompetencjami i bez chęci rozwoju, na pewno jakąś pracę dostaniesz. Ale. Jakaś to nie ta satysfakcjonująca.
Niskie kompetencje spowodują, że nie będziesz angażowana w ciekawe projekty, a brak zaangażowania we własny rozwój – zamknie ci drogę do awansu. Oczywiście wszystko to za minimalną stawkę. I tu płynnie przechodzimy do kolejnego punktu.
satysfakcja z pracy

pieniądze

satysfakcja z pracy
Fakt. Satysfakcja nie rośnie, wprost proporcjonalnie do wysokości wynagrodzenia czy generowanych przychodów. Ale. Raczej nie da się mieć pełnej satysfakcji, zarabiając pensję minimalną. Dlatego. Pracując dla kogoś (na etacie), warto dołożyć wszelkich starań aby nie zamykać sobie ścieżki do awansu i rozwoju zawodowego.
>> PRZECZYTAJ Jak się wyróżnić by zwiększyć swoje szanse na awans w pracy?
Natomiast. prowadząc własną firmę, z tych samych względów, nie warto zaniżać swoich cen. Może i pozyskasz klienta, ale nie ma mowy o satysfakcji z pracy, mając świadomość, że pracujesz za półdarmo. Nie po to chyba chciałaś przejść na swoje.
satysfakcja z pracy

satysfakcja z pracy

satysfakcja z pracy
Zatem. Jaka praca da ci satysfakcję? Taka, w której za wysoką jakość i posiadane kompetencje, zostaniesz adekwatnie wynagrodzona, czy to przez pracodawcę, czy klientów. Taka, która pozwoli ci otaczać się ciekawymi, inspirującymi ludźmi. Tu nie ma albo-albo. Do pełnej satysfakcji z pracy potrzebujesz spełnienia tych trzech warunków. Na tym blogu, pomagam to osiągnąć. Pomagam czerpać satysfakcję z pracy niezależnie od formy.
Dlatego.
Jeżeli jesteś tu nowa. Cieszę się, że się odnalazłyśmy i zachęcam do regularnych odwiedzin oraz nadrobienia blogowych zaległości.
Jeżeli natomiast, jesteś ze mną od dłuższego czasu – dziękuję. Mam nadzieję, że krok po kroku przejdziesz ze mną drogę od jakiejkolwiek pracy do tej satysfakcjonującej. Będę również wdzięczna, jeżeli opowiesz o mnie swoim koleżankom i podasz ten tekst dalej↓
Ku ogólnej szczęśliwości.
with L O V Ę
magda
646

FacebookTwitterBEZECEŃSKIE MAILE

Tagi
BIZNES
BLOG
CELE ZAWODOWE
FIRMA
KARIERA
KLIENCI
KORPORACJA
PIENIĄDZE
PRACA
START-UP
STRATEGIA ROZWOJU
← WCZEŚNIEJSZE
Teoria porażki. Potęga niepowodzeń. Przepis na sukces.
PÓŹNIEJSZE →
Jak przetrwać w znienawidzonej pracy?

Magda Ostrowska

Mam na imię Magda, jestem zwykłą, chociaż multipotencjalną dziewczyną. Nie lubię się ograniczać, dlatego tego nie robię, a zamiast jednego zawodu – mam, co najmniej pięć. Jestem graficzką, blogerką, menadżerką projektów, HRabiną i trenerką biznesu, dałam więc sobie prawo do mądrowania i pokazuję, że naprawdę można, czerpać przyjemność z wykonywanej pracy. Hmm. Hmm. Mhm.

28 Komentarze

on Satysfakcja z pracy? To możliwe!.
  1. Grafy w Podróży
    9 listopada 2018 @ 14:15
    -
    Odpowiedz

    Pieniądze szczęścia nie dają – warto czasem o tym pamiętać!

    • Magda Ostrowska
      9 listopada 2018 @ 14:50
      -
      Odpowiedz

      Mhm.

  2. Retromoderna
    9 listopada 2018 @ 15:15
    -
    Odpowiedz

    Ciekawy wpis, o satysfakcjonującą pracę nie jest niestety łatwo. Ale warto takiej szukać lub zacząć działać samemu.

  3. Monika Kilijańska
    9 listopada 2018 @ 15:15
    -
    Odpowiedz

    Podobno pierwsza myśl o tym, ze może by było lepiej gdzie indziej to sygnał, że należy iść za tym głosem, bo czegoś nam brakuje.

    • Magda Ostrowska
      9 listopada 2018 @ 17:01
      -
      Odpowiedz

      Czy warto, w to wątpię, bo też nie znam żadnych badań, które by tę tezę potwierdzały, a zdecydowanie wolę promować podejmowanie przemyślanych decyzji zawodowych.

      • Monika Kilijańska
        10 listopada 2018 @ 11:19
        -
        Odpowiedz

        Ale jeśli praca nam nie leży, czy nie lepiej poszukać takiej, która jest dla nas? Wiadomo: nie ma idealnej. Ale prawie idealne już bywają.

        • Magda Ostrowska
          10 listopada 2018 @ 11:30
          -
          Odpowiedz

          W tym cały ambaras aby szukać aż do osiągnięcia satysfakcji. Ale. Nie kierując się pierwszą myślą, o której napisałaś.

  4. Marlena H.
    9 listopada 2018 @ 15:25
    -
    Odpowiedz

    Fajnie dobrze zarabiać. Dla mnie liczy się miła atmosfera w pracy i to aby mnie doceniano. Gdy jest inaczej, ciężko mieć satysfakcję z pracy. Najlepsza satysfakcję daje praca, która kochamy, która jest naszą pasją. Wtedy nie czujemy się, że jesteśmy w pracy 🙂

    • Magda Ostrowska
      9 listopada 2018 @ 17:03
      -
      Odpowiedz

      Akurat z tym „Najlepsza satysfakcję daje praca, która kochamy, która jest naszą pasją. Wtedy nie czujemy się, że jesteśmy w pracy 🙂” się absolutnie nie zgadzam, ale fakt, wiele osób to powtarza, zwłaszcza samozwańczych mówców motywacyjnych.

      • Marlena H.
        9 listopada 2018 @ 19:41
        -
        Odpowiedz

        To zalezy, jaka praca. Zdarzało mi się pracować w miejscach, do których naprawdę szlam z przyjemnością i gdzie nawet nie zauważałam, jak szybko mija czas. To jest moja opinia.

      • Monika Kilijańska
        10 listopada 2018 @ 11:25
        -
        Odpowiedz

        To co jeśli nie pasja, jakaś miłość, motywuje do pracy? Pieniądze to za mało. Dobre towarzystwo też. A rozwój bez miłości do tego co się robi jest taki na siłę, jak np. nauka znienawidzonego przedmiotu w szkole.

        • Magda Ostrowska
          10 listopada 2018 @ 11:39
          -
          Odpowiedz

          Monika to, że dla Ciebie pieniądze i ludzie nie stanowią motywatorów, nie oznacza, że nie jest tak u innych. Sama nie uważam, że motywacja zewnętrzna to najlepsza motywacja, ale faktycznie dla wielu bardzo silna. A motywować może wiele, co wynika z naszych potrzeb i wartości, a te jak wiadomo są różne.

          Może więc motywować nagroda np. w postaci uznania i postrzegania jako autorytetu, może fakt, że to co robimy pomaga innym, a mogą i owszem być to pieniądze – jeżeli są u kogoś podstawową wartością.

          I bynajmniej nie ma to nic wspólnego z pasją, bo te same potrzeby mogą być realizowane nawet gdy nie zarabiamy na swojej pasji, co akurat polecam, bo w przypadku kryzysu przynajmniej nie stracimy pasji, a i szansa na wypalenie jest odpowiednio mniejsza.

  5. Świat Toli
    9 listopada 2018 @ 16:39
    -
    Odpowiedz

    Żeby to było tak proste.

    • Magda Ostrowska
      9 listopada 2018 @ 16:59
      -
      Odpowiedz

      To właśnie jest „tak proste”. Chociaż dla wielu, jednak trudne.

  6. Hamak Life
    9 listopada 2018 @ 16:44
    -
    Odpowiedz

    Z formą jednak ma sporo wspólnego. Można lubić jakiś rodzaj pracy, a nie lubić w niej otoczenia, zobowiązań nie mających związku z merytoryką pracy. I to wszystko wpływa ba stopień satysfakcji.

    • Magda Ostrowska
      9 listopada 2018 @ 17:05
      -
      Odpowiedz

      Chyba nie zrozumiałam. Jakie otoczenie i zobowiązania niezwiązane z merytoryką pracy masz na myśli? I co to wszystko ma wspólnego z formą zatrudnienia?

  7. Ania
    9 listopada 2018 @ 18:58
    -
    Odpowiedz

    Ja pracuję na etacie, ale prawdziwą satysfakcję daje mi pisanie bloga i prowadzenie Instagramu, ale nie zarabiam na tym

    • Magda Ostrowska
      10 listopada 2018 @ 11:41
      -
      Odpowiedz

      A to należałoby zastanowić się co takiego jest w blogu i Instagramie, co daje Ci satysfakcję i przenieść to na grunt zawodowy. Co oczywiście nie oznacza, że w linii prostej musi to być zarabianie na blogu.

  8. Karolina / Nasze Bąbelkowo
    9 listopada 2018 @ 21:57
    -
    Odpowiedz

    W pracy na etacie jeszcze tej satysfakcji nie doświadczyłam – za to w roli freelancera czuję się usatysfakcjonowana 🙂

    • Monika Kilijańska
      10 listopada 2018 @ 11:20
      -
      Odpowiedz

      Ja właśnie miałam przez 3-4 pierwsze lata mojej pierwszej pracy to, czego szukałam. Był rozwój, były wyjazdy w delegację, które lubiła, nowe wyzwania. Później już coraz mniej takich dodatków, a pensja nie za wysoka. Człowiek się dusił i tylko myślał o zmianie.

    • Magda Ostrowska
      10 listopada 2018 @ 11:45
      -
      Odpowiedz

      A na etacie zajmowałaś się tym samym co na freelansie, zarabiałaś identyczne pieniądze i (współ)pracowałaś z tymi samymi ludźmi? Bo nadal uważam, że to nie kwestia umowy i formy w jakiej wykonujesz swoją pracę, a warunków, które być może w poprzedniej pracy nie były dla Ciebie satysfakcjonujące.

  9. Kornel
    10 listopada 2018 @ 12:57
    -
    Odpowiedz

    Cieszę się, że ktoś wreszcie pisze o satysfakcji z pracy, zamiast samej tylko pracy dla zarobków. Znam osoby zarabiające pensję trzy lub czterokrotnie wyższą od pensji minimalnej w naszym kraju, a mimo to są nieszczęśliwi i nieusatysfakcjonowani. Dlatego dobrze, że postawiłaś nacisk właśnie na satysfakcję z pracy, a nie same zarobki 🙂

    • Magda Ostrowska
      11 listopada 2018 @ 20:04
      -
      Odpowiedz

      Mam wrażenie, że o roli zarobków powiedziano już niemal wszystko, o satysfakcji z pracy – wciąż za mało.

  10. Anna
    10 listopada 2018 @ 13:26
    -
    Odpowiedz

    Najlepiej, jeśli pasję możemy połączyć z przyjemnością. 🙂

  11. Codzienna
    11 listopada 2018 @ 14:24
    -
    Odpowiedz

    A ja się tak zastanawiam co jeśli ktoś nie lubi pracować ani nie lubi ludzi bo jest antyspołeczny. Pieniądze uważa za zbędne ale niestety musi z nich korzystać. Co z takim człowiekiem zrobić lub co taki człowiek może ze sobą zrobić, chyba że ten człowiek nic nie będzie chciał ze sobą robić?

    • Magda Ostrowska
      11 listopada 2018 @ 20:02
      -
      Odpowiedz

      Jako dorośli ludzie mamy to szczęście, że możemy o sobie decydować. Zatem. Jeżeli ktoś nie chce – nic nie musi zmieniać. Zwłaszcza jeżeli jest mu z tym dobrze i nikogo (w tym siebie) swoim działaniem lub brakiem działania, nie krzywdzi.

  12. Świat Toli
    13 listopada 2018 @ 18:55
    -
    Odpowiedz

    Lubię moja pracę, gdyby jeszcze większa kasa, to bym ją uwielbiała

    • Magda Ostrowska
      13 listopada 2018 @ 19:14
      -
      Odpowiedz

      A próbowałaś podziałać w tym temacie?

POROZMAWIAJMY

Bardzo najbardziej chcę poznać Twoje zdanie w temacie. Zostaw komentarz.

Click here to cancel reply

Poczekaj...
Opublikuj

Polecam także

Tego nie możesz pominąć

Najczęstszy błąd początkującego przedsiębiorcy

Posted by Magda Ostrowska

Dzisiaj postanowiłam spojrzeć prawdzie w oko i do tego samego zachęcić ciebie. Nie wiem czy jesteś na to gotowa, ale już …

Czytaj →
DLA BLOGEREK, DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH
6 MIN READ

Uwielbiam blogi prawie tak samo jak pączki czyli Share Week 2017

Posted by Magda Ostrowska

Share Week 2017 trwa w najlepsze. To co mnie uderzyło w tym wszystkim najbardziej to, jakby powiedział mój bratanek na widok prezentów urodzinowych: …

Czytaj →
DLA BLOGEREK
5 MIN READ

O szewcu, co bez butów chodził

Posted by Magda Ostrowska

Usługi dla biznesu i klientów indywidualnych to podstawa oferty wielu polskich firm. Poznaj najczęściej popełniony błąd biznesów opartych na usługach specjalistycznych. …

Czytaj →
DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH
5 MIN READ

BEZECEŃSKI NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ I URUCHOM LAWINĘ BEZECEŃSKICH MAILI

Linki afiliacyjne

Niektóre linki na blogu, mogą być linkami afiliacyjnymi. Nie lubię ściemniać dlatego dotyczy to tylko produktów, które znam i gorąco polecam. Ich kliknięcie nie powoduje zakupu, a jedynie przenosi na stronę, gdzie możesz go dokonać – po cenie niższej lub regularnej, nigdy wyższej. Ku ogólnej szczęśliwości.

Prawa autorskie

Wszystkie teksty są mojego autorstwa – jeżeli zatem chcesz skorzystać, zapytaj. Jest szansa, że się nie zgodzę, ale pytać zawsze warto. Natomiast z grafik prezentowych możesz swobodnie korzystać na swój użytek czyt. nie są na sprzedaż. with L O V Ę


Mój blog korzysta z plików cookies. Sprawdź zasady korzystania i moją Politykę Prywatności.

 

©2016-2020 Dopracowani. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wdrożenie: Monkey Business | mnkb

Satysfakcja z pracy? To możliwe | O pracy i przedsiębiorczym stylu życia
Facebook
Online Reputation Management
X
Zamień swoje pomysły w realny plan działania i zrealizuj je – skutecznie! Teraz kupując mojego eBooka o zarządzaniu projektami, Audiobook otrzymasz w prezencie
ODBIERZ AUDIOBOOK W PREZENCIE
Kocham ciastka, pączki i inne słodkości więc i blog Dopracowani jest ich pełen. Inaczej mówiąc wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę. Więcej