magda ostrowska

Cześć! Mam na imię Magda. Jestem zwykłą, chociaż multipotencjalną dziewczyną, a moją supermocą jest „ponadludzki głód wiedzy”. Odkrywam, sprawdzam, testuję, nieustannie się uczę i kręci mnie ogrom randomowych tematów. Ta mnogość zainteresowań spowodowała, że w życiu robiłam już bardzo wiele, a wszystko to w pogoni za satysfakcją z pracy i zawodowym spełnieniem.

Obecnie jestem szefową Klubu PSC, prowadzę też butikową agencje kreatywną, w której robimy fajne strony, blogi, sklepy i platformy kursowe dla twórców internetowych.

Chociaż Przedsiębiorczość to moje drugie imię, na pierwsze mam Magda. Bądźmy w kontakcie.

NAPISZ DO MNIE!

magda@dopracowani.pl

Follow
Follow

NARZĘDZIA PRZYDATNE W PRACY, BIZNESIE I BLOGOWANIU

Polecam, rekomenduję!

To jest bardzo pracowity blog więc sama też nie próżnuję, a dużą część mojej działalności zawodowej stanowi ten blog i biznes online w postaci Monkey Business.

Sprawna realizacja poszczególnych projektów i zarządzanie firmą nie byłoby możliwe bez narzędzi, które wykorzystuję w codziennej pracy. Narzędzi, które ułatwiają pracę, wspierają promocję biznesu oraz optymalizują czas pracy.

Jest ich wiele, a jeszcze więcej miałam okazję przetestować, ale wybrałam te najbardziej uniwersalne, które mogą przydać się i Tobie, niezależnie od specyfiki Twojej działalności i branży w jakiej działasz.

A jeżeli szukasz czegoś, czego nie uwzględniłam w poniższym zestawieniu narzędzi – napisz do mnie na adres magda@dopracowani.pl. Jest ogromna szansa, że będę w stanie Ci coś polecić. Bądźmy w kontakcie.

Niektóre linki, są linkami afiliacyjnymi. Nie lubię ściemniać dlatego dotyczy to tylko narzędzi, z których korzystam lub miałam okazję przetestować i gorąco polecam. Ich kliknięcie nie powoduje zakupu, a jedynie przenosi na stronę, gdzie możesz go dokonać – po cenie niższej lub regularnej, nigdy wyższej. Ku ogólnej szczęśliwości♥

Zarządzanie projektami

Zarządzanie projektami | eBook i Audiobook

Zamień swoje pomysły w realny plan działania, zgodnie z zaplanowanym budżetem oraz harmonogramem – z „Zarządzania projektami dla blogerek, freelancerek i mikroprzedsiębiorczyń”, dowiesz się jak to zrobić. Dodatkowo, kupując eBooka – Audiobook otrzymasz w prezencie. Jestem przekonana, że ten zmasowany atak na twoje zmysły, jeszcze mocniej zmobilizuje cię do działania. Zachęcam. Polecam. Zapraszam.

Asana

Podstawowe narzędzie do zarządzania wszystkimi moimi projektami firmowymi i (około)blogowymi. Doskonale sprawdza się w samodzielnej pracy, ale jeszcze lepiej w pracy zespołowej. To tutaj rozpisuję moje kursy, plany na najbliższe lata, sklep, projekty zewnętrzne dla klientów etc.

Nozbe

Bardzo polecam, doskonale sprawdzi się zarówno do tworzenia codziennych list To Do, jak i większych projektów. Korzystałam bardzo długo, obecnie zrezygnowałam na rzecz Lazy BuJo, w którym organizuję swoją codzienną, bieżącą pracę.

Kei.pl

Mój podstawowy hosting, który wykorzystuję w swojej firmie. Bezproblemowy support, bezpieczeństwo, stabilność, polecam bez cienia wątpliwości.

Zenbox

Hosting, który wykorzystuję dla tego bloga. Innowacyjny sposób rozliczeń w oparciu o liczbę unikalnych użytkowników i bardzo pomocny support to naprawdę ogromne zalety tej firmy hostingowej.

Themeforest

Potężna baza motywów bloga, stron wizytówek, sklepów i elementów graficznych. W ramach Monkey Business | mnkb, w zasadzie zawsze, rekomendujemy wybór motywu właśnie z tej strony.

Creative Market

Fajna baza grafik, motywów, fontów, logotypów. W Creative Market znajdziesz liczne okazje cenowe,  a co tydzień 6 bezpłatnych elementów graficznych do wykorzystania np. na swoim blogu.

Graphic Burger

Baza darmowych i płatnych elementów graficznych oraz mock-up’ów, które można wykorzystać do prezentacji swoich e-booków, plakatów, logotypów czy in. projektów graficznych.

Canva

Bezpłatna aplikacja do tworzenia grafik do wykorzystania na blogu, stronie www i w Social Mediach. Jest niezwykle prosta w obsłudze i nie wymaga żadnych umiejętności graficznych.

TinyPNG

Bezpłatny kompresor zdjęć, dzięki którym zmniejszysz wagę zdjęć, co jest niezwykle ważne dla czasu ładowania strony internetowej, bloga czy sklepu.

BRAND24

Jeżeli jeszcze nie znasz, poznaj. Brand24 to narzędzie, które pomoże Ci być na bieżąco z tym co inni mówią o Twojej firmie, blogu czy marce osobistej, a także w tematyce, która Cię bezpośrednio interesuje.

SentiOne

Kolejne narzędzie do monitorowania, co inni piszą o Tobie w Internecie i Social Mediach. Jeżeli jako słowa kluczowe ustawisz tematykę bloga, zyskasz ogrom inspiracji dla blogowych postów i przestrzeń dla promocji swojego bloga.

Google Analytics

Basic absolutny. Dzięki integracji swojej strony lub bloga z Google Analytics będziesz miała wgląd w statystyki dot. liczby odwiedzin, współczynnika odrzuceń, dane demograficzne odwiedzających i wiele więcej danych, przydatnych w analityce.

Mailer Lite

Korzystam z niego do budowania listy mailingowej i wysyłki newsletterów. Jest niezwykle intuicyjny i umożliwia konfigurację spersonalizowanych formularzy, pop-up’ów i prostych stron lądowania, a także daje możliwość wysyłki zautomatyzowanych sekwencji maili. Rejestrując się z poniższego linku zyskujesz do wykorzystania 78 zł. Taka sytuacja.

Fakturownia

System do wystawiania faktur z możliwością integracji ze sklepem online czy kursem. Dzięki niemu trzymam rękę na pulsie w temacie terminowości wpływów i nie muszę martwić się wysyłką FV do swoich stałych klientów. Korzystając przy rejestracji z poniższego linku, zyskujesz 20% zniżki na wybrany plan.

Evernote

Mój internetowy notatnik, w którym zapisuje pomysły na posty blogowe i in. inspiracje. Korzystam zarówno na telefonie, jak i na komputerze, bardzo polecam też nożyczki sieciowe – rozszerzenie do przeglądarki, które pomaga przechowywać fragmenty artykułów znalezionych w Internecie.

Bear

Pięknie minimalistyczny edytor tekstu, to w nim tworzę posty blogowe, które następnie publikuję w WordPressie.

Dropbox

Dysk do przechowywania plików w chmurze, dzięki czemu masz do nich dostęp niezależnie od miejsca, w którym jesteś i urządzenia z którego korzystasz.

WeTransfer

Umożliwia wysyłkę większych plików np. projektów graficznych, dzięki czemu nie obciążam swojej skrzynki e-mail, a jednocześnie otrzymuję potwierdzenie odbioru i pobrania plików przez adresata.

Air BnB

Baza mieszkań do wynajęcia na całym świecie. Korzystam w trakcie podróży służbowych, konferencji czy wakacji. Korzystając z poniższego linku zyskujesz 100 zł na pierwszą podróż.

Booking.com

Moja alternatywa dla Air BnB czyli baza hoteli i pensjonatów w atrakcyjnych cenach. Korzystając z poniższego linku zyskujesz 50 zł do wykorzystania w serwisie po pierwszym, zrealizowanym pobycie.

Narzędzia przydatne w biznesie i blogowaniu | Pracowity blog