magda ostrowska

Cześć! Mam na imię Magda. Jestem zwykłą, chociaż multipotencjalną dziewczyną, a moją supermocą jest „ponadludzki głód wiedzy”. Odkrywam, sprawdzam, testuję, nieustannie się uczę i kręci mnie ogrom randomowych tematów. Ta mnogość zainteresowań spowodowała, że w życiu robiłam już bardzo wiele, a wszystko to w pogoni za satysfakcją z pracy i zawodowym spełnieniem.

Obecnie jestem szefową Klubu PSC, prowadzę też butikową agencje kreatywną, w której robimy fajne strony, blogi, sklepy i platformy kursowe dla twórców internetowych.

Chociaż Przedsiębiorczość to moje drugie imię, na pierwsze mam Magda. Bądźmy w kontakcie.

NAPISZ DO MNIE!

magda@dopracowani.pl

Follow
  • HOME
  • ZACZNIJ TUTAJ
  • BLOG
  • PODCAST
  • #LubięWiedzieć
  • BLOGOMETAMORFOZA 4.0
  • PREZENTY
  • BIZNES UP!
  • NARZĘDZIA
  • FAJNE BLOGI
  • KURS ONLINE
  • E-BOOK
  • WSPÓŁPRACA
  • PRACOWITY SKLEP
Follow
  • HOME
  • O MNIE
  • BLOG
  • PODCAST
  • #LubięWiedzieć
  • PREZENTY
  • WSPÓŁPRACA
  • MNKB.PL
  • SKLEP

Szukam partnerów „do myślenia”

-
ROZWOJOWNIA
-
21 komentarzy
5 MIN READ

Jak myślisz, czego ludzie potrzebują, aby „sprawnie” myśleć? Odpowiedź znajdziesz poniżej. Zapraszam.

Jakość każdego naszego działania, zależy od jakości poprzedzającego go myślenia.
Nancy Kline

thinking environment

Autorką koncepcji Thinking Environment, u podstaw której leży pytanie z intro do tego wpisu, jest Nancy Kline. Zaobserwowała ona bowiem, że do czynników determinujących jakość przebiegu procesów myślowych nie należą te, które wydają się oczywiste jak np. iloraz inteligencji czy wykształcenie.

Co zatem wpływa na jakość naszego myślenia? Otóż. Środowisko. A konkretnie. Myśleniu sprzyja 10 czynników tworzących nasze środowisko.

  1. Uwaga. Kluczowa w komunikacji i niezwykle istotna np. podczas rozmów w relacji podwładny-przełożony. Aby wesprzeć drugą osobę w myśleniu, jakkolwiek to brzmi, powinniśmy mu poświęcić całą naszą uwagę, bez przerywania, gapienia się w telefon i zerkania na monitor komputera.
  2. Równość. Traktowanie naszych rozmówców jak partnera w rozmowie, a nie wchodzenie w relację nauczyciel-uczeń. Domyślasz się  dlaczego tak ciężko myślało nam się w szkole, stojąc przy tablicy? No właśnie.
  3. Spokój. A bardziej brak pośpiechu, bo wiadomo, pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą.
  4. Uznanie. Jeżeli masz dziecko, zapewne zauważyłaś, że niezwykle stymulują do myślenia i generowania nowych pomysłów, najprostsze słowa uznania typu „na pewno i tym razem dasz radę”. Okazuje się, że działają również na dorosłych, tylko słowa mogą być bardziej dosadne.
  5. Zachęta. A jeżeli dla odmiany, prowadziłaś kiedyś szkolenie to na pewno miałaś okazję zaobserwować, że dla uczestników, niezwykle stymulujące są proste gesty zachęty, które ośmielają np. w generowaniu pomysłów.
  6. Emocje. Aby nie zakłócały procesów myślowych warto dać im upust. Zarówno tym pozytywnym, jak i negatywnym.
  7. Informacje. Proces myślowy będzie tylko wtedy kompletny, gdy będziemy znali fakty dotyczące danego obszaru. Nie opinie, a fakty, bo tylko z nimi się nie dyskutuje i trudno je podważyć.
  8. Różnorodność. Stąd popularność burzy mózgów np. w początkowych fazach projektów.
  9. Incisive Questions™. Ponieważ cała koncepcja Thinking Environment dot. przede wszystkim relacji dwóch lub większej liczby osób, mamy tutaj również tzw. cięte pytania, które polegają na eliminacji pewnych założeń. Założeń, które uniemożliwiają szersze spojrzenie na problem np. gdybyś miała gwarancję sukcesu to czym zajęłabyś się w pierwszej kolejności? Tak. To klasyczne pytanie coachingowe. Sorrrrry!
  10. Miejsce. Dlatego w pewnych miejscach myśli nam się lepiej, a inne np. przytłaczają. Oczywiście dla każdego będzie oznaczało to co innego. Ale. Dla przykładu. Na pewno  masz już świadomość czy wolisz pracować w przestrzeniach uporządkowanych, czy bardziej w takich, w których panuje artystyczny nieład, prawda?

Jaki z tego wniosek? Że możemy sami kształtować środowisko sprzyjające myśleniu. I to jest doskonała wiadomość. Dlatego. Postanowiłam zacząć bardziej świadomie kształtować swoje środowisko i po tym merytorycznym wstępie, chciałabym po prostu ogłosić, że szukam partnerów „do myślenia”.

Mam tutaj na myśli mastermind.

zarządzanie projektami

 

mastermind

Jestem na takim etapie, że czuję, że muszę zrobić krok biznesowy, który mocno mnie ekscytuje, ale i przeraża. Przeraża, bo jest to krok ogromny, związany z inwestycją finansową, ryzykiem, ale i potencjalnie największym rozwojem mojej firmy.

Co ważne. Nie szukam mentora, nauczyciela, doradcy, konsultanta. Szukam osób, z którymi będziemy wymieniać się wiedzą i doświadczeniami, wspólnie pchać kolejne projekty do przodu i rozwijać nasze biznesy. Po prostu.

Jeżeli nie wiesz  czym jest mastermind to bardzo zachęcam cię do odsłuchania podcastu Michała Szafrańskiego na ten temat.

Należałam do tej pory, do trzech grup mastermind, które były niezwykle cenne. Absolutnie i totalnie. Dlatego. Jeżeli nawet nie ze mną, to gorąco zachęcam cię do zgłębienia tego tematu, bo osobiście uważam, że grupy mastermind są niezwykle motywująco-inspirująco-rozwojowe i wręcz niezastąpione w rozwoju firmy.

.

A wracając do sedna. Dopuszczam zarówno spotkania w Warszawie, jak i online więc niech miejsce zamieszkania nas nie ogranicza. Zatem. Jeżeli znasz mnie trochę i czujesz, że mamy podobne flow, które sprzyja współpracy – śmiało napisz do mnie na adres: magda@dopracowani.pl.

Możemy bardzo luźno się umówić, że na znak-sygnał od wszystkich zainteresowanych, poczekam do końca tygodnia, a wtedy na spokojnie, odezwę się do osób, które będą mogły z takiego mastermindu ze mną najwięcej skorzystać, a i dla mnie będą inspiracją do rozwoju własnej firmy. Co ty na to?

I niech dzieje się magia.

with L O V Ę
magda

Powyższy tekst to namiastka mojego projektu Biznes Up! dla przedsiębiorczych i/lub blogujących dziewczyn. Dołącz do nas, a raz w tygodniu otrzymasz ciekawostki z obszaru psychologii biznesu i zarządzania, poznasz kulisy mojej działalności oraz kwartalne zestawienie wyników finansowych, wszystkich moich (około)blogowych projektów. 

699

FacebookTwitterBEZECEŃSKIE MAILE

Tagi
BIZNES
BLOG
CEL
CELE ZAWODOWE
FIRMA
MASTERMIND
PRACA
PSYCHOLOGIA
rozwój
ROZWÓJ ZAWODOWY
← WCZEŚNIEJSZE
Rekrutacja w małej firmie | Najcześciej popełniane błędy
PÓŹNIEJSZE →
Smart living w niewielkiej firmie

Magda Ostrowska

Mam na imię Magda, jestem zwykłą, chociaż multipotencjalną dziewczyną. Nie lubię się ograniczać, dlatego tego nie robię, a zamiast jednego zawodu – mam, co najmniej pięć. Jestem graficzką, blogerką, menadżerką projektów, HRabiną i trenerką biznesu, dałam więc sobie prawo do mądrowania i pokazuję, że naprawdę można, czerpać przyjemność z wykonywanej pracy. Hmm. Hmm. Mhm.

21 Komentarze

on Szukam partnerów „do myślenia”.
  1. Holly
    29 listopada 2018 @ 19:29
    -
    Odpowiedz

    Narazie przyglądam sie temu zjawisku🙂

    • Magda Ostrowska
      29 listopada 2018 @ 23:03
      -
      Odpowiedz

      Uważam, że warto się przyjrzeć, bo to doskonały kop na rozpęd i utrzymanie motywacji, a ile przy tym inspiracji to szok. Oczywiście nie koniecznie ze mną, ale tak ogólnie 🙂

  2. Ciekawska Magdalena
    29 listopada 2018 @ 20:25
    -
    Odpowiedz

    Oooo proszę nowa grupa wzajemnie się wspierających ludzi i wspomagających w działaniu

    • Magda Ostrowska
      29 listopada 2018 @ 23:04
      -
      Odpowiedz

      Bo o działanie w tym wszystkim chodzi.

  3. Klaudia
    29 listopada 2018 @ 20:45
    -
    Odpowiedz

    sama prawie dołączyłam do grupy mastermind, niestety zawirowania życia codziennego oddaliły tę myśl. uważam jednak że taka grupa jest bardzo potrzebna, jeśli myslimy powaznie o rozwoju swojego przedsięwzięcia

    • Magda Ostrowska
      29 listopada 2018 @ 23:04
      -
      Odpowiedz

      Też tak uważam 🙂

  4. Kamila
    29 listopada 2018 @ 22:11
    -
    Odpowiedz

    Sama bralam udzial w paru grupach mastermind i rowniez bardzo polecam wszystkim. A moze w grupie Cyfrowe Nomadki Kamili Chyly sie ktos znajdzie?

    • Magda Ostrowska
      29 listopada 2018 @ 23:05
      -
      Odpowiedz

      Myślałam nawet o dodatkowym zapytanie w grupach, ale zainteresowanie jest tak ogromne, że pozostaje w zaszokowaniu i chyba już odpuszczę dalsze poszukiwania.

  5. Kasia
    29 listopada 2018 @ 22:15
    -
    Odpowiedz

    Ja jestem w mastermind i podpisuję się pod tym co napisałaś😀

    • Magda Ostrowska
      29 listopada 2018 @ 23:06
      -
      Odpowiedz

      Czyli jesteś tzw. żywym dowodem. Najlepiej!

  6. klaudia
    30 listopada 2018 @ 09:51
    -
    Odpowiedz

    super są takie grupy rozwojowe, bo napędzają do działania 🙂

    • Magda Ostrowska
      3 grudnia 2018 @ 09:42
      -
      Odpowiedz

      Należysz do jakiejś?

  7. Ewa- drewno z przymrużeniem oka
    30 listopada 2018 @ 12:16
    -
    Odpowiedz

    Uświadomiłaś mi bardzo wiele swoim artykułem, będę bardziej zwracać uwagę na pewne czynniki z tej listy, jeszcze nie należałam do takiej grupy mastermind, nie jestem pewna czy jestem dobrą kandydatką prowadzę tylko bloga a nie biznes. Życzę Ci powodzenia w utworzeniu mega inspirującej grupy mastermind 😀

    • Magda Ostrowska
      3 grudnia 2018 @ 09:45
      -
      Odpowiedz

      Niezależnie ode mnie i moich potrzeb, mastermind potrafi pięknie zmotywować do działania również w obszarze blogowania, zwłaszcza jeżeli o temacie myśli się perspektywicznie i strategicznie.

  8. Agnieszka
    30 listopada 2018 @ 12:31
    -
    Odpowiedz

    Grupy mastermind są fantastycznym pomysłem. Wspólny rozwój i motywacja dodaje skrzydeł.

    • Magda Ostrowska
      3 grudnia 2018 @ 09:46
      -
      Odpowiedz

      Też tak uważam. A należysz Agnieszka do jakiejś?

  9. Felicja
    2 grudnia 2018 @ 12:33
    -
    Odpowiedz

    No dobra Magda! Myślałam kilka dni, spać po nicach nie mogłam. Ostatnio mam taki marazm, żadnych nowości, zero działania i mało myślenia. Jednak właśnie potrzebuję konkretów, myślenia i działania, a sama tego nie zrobię. Zatem czekaj na maila 🙂

    • Magda Ostrowska
      3 grudnia 2018 @ 09:47
      -
      Odpowiedz

      Doskonale. Będę Cię Felicja wypatrywała.

  10. Vai Bewitched
    3 grudnia 2018 @ 10:33
    -
    Odpowiedz

    Jak zwykle inspirująco u Ciebie! Myślę, więc jestem! ;D

  11. Beata Herbata
    4 grudnia 2018 @ 15:40
    -
    Odpowiedz

    Szkoda, że właśnie w polskich szkołach niszczone są naturalne predyspozycje dzieci i nikt nie uczy ich myślenia, a funduje raczej zniechęcenie…

    • Magda Ostrowska
      4 grudnia 2018 @ 15:45
      -
      Odpowiedz

      Szkoda. Ale. Na szczęście dzieci mają też rodziców, którzy pięknie mogą je do myślenia zachęcać.

POROZMAWIAJMY

Bardzo najbardziej chcę poznać Twoje zdanie w temacie. Zostaw komentarz.

Click here to cancel reply

Poczekaj...
Opublikuj

Polecam także

Tego nie możesz pominąć

Relacje międzyludzkie | 3 najczęściej popełniane błędy

Posted by Magda Ostrowska

Niezależnie w jakiej formie pracujesz (etat, freelance, własna firma) od stosunków ze (współ)pracownikami nie uciekniesz. Zatem. Temat kompetencji miękkich, stanowiących filar relacji …

Czytaj →
ROZWOJOWNIA
5 MIN READ

Coaching to po prostu manipulacja. Strzeż się.

Posted by Magda Ostrowska

Jestem właśnie po kolejnej sesji ZERO z klientką. W trakcie takiej sesji rozmawiamy na temat samego procesu, wyjaśniam również czym jest …

Czytaj →
COACHING, ROZWOJOWNIA
15 MIN READ

Jestem utalentowana, a ty?

Posted by Magda Ostrowska

Jest kilka czynników, które powodują, że pracujemy z przyjemnością – jednym z nich jest praca zgodna z naszymi naturalnymi predyspozycjami. Zatem. Jak odkryć …

Czytaj →
MĄDROŚCI, ROZWOJOWNIA
7 MIN READ

BEZECEŃSKI NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ I URUCHOM LAWINĘ BEZECEŃSKICH MAILI

Linki afiliacyjne

Niektóre linki na blogu, mogą być linkami afiliacyjnymi. Nie lubię ściemniać dlatego dotyczy to tylko produktów, które znam i gorąco polecam. Ich kliknięcie nie powoduje zakupu, a jedynie przenosi na stronę, gdzie możesz go dokonać – po cenie niższej lub regularnej, nigdy wyższej. Ku ogólnej szczęśliwości.

Prawa autorskie

Wszystkie teksty są mojego autorstwa – jeżeli zatem chcesz skorzystać, zapytaj. Jest szansa, że się nie zgodzę, ale pytać zawsze warto. Natomiast z grafik prezentowych możesz swobodnie korzystać na swój użytek czyt. nie są na sprzedaż. with L O V Ę


Mój blog korzysta z plików cookies. Sprawdź zasady korzystania i moją Politykę Prywatności.

 

©2016-2020 Dopracowani. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wdrożenie: Monkey Business | mnkb

Szukam partnerów "do myśleni | O pracy, biznesie i zarabianiu
Facebook
Online Reputation Management
X
Zamień swoje pomysły w realny plan działania i zrealizuj je – skutecznie! Teraz kupując mojego eBooka o zarządzaniu projektami, Audiobook otrzymasz w prezencie
ODBIERZ AUDIOBOOK W PREZENCIE
Kocham ciastka, pączki i inne słodkości więc i blog Dopracowani jest ich pełen. Inaczej mówiąc wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę. Więcej