magda ostrowska

Cześć! Mam na imię Magda. Jestem zwykłą, chociaż multipotencjalną dziewczyną, a moją supermocą jest „ponadludzki głód wiedzy”. Odkrywam, sprawdzam, testuję, nieustannie się uczę i kręci mnie ogrom randomowych tematów. Ta mnogość zainteresowań spowodowała, że w życiu robiłam już bardzo wiele, a wszystko to w pogoni za satysfakcją z pracy i zawodowym spełnieniem.

Obecnie jestem szefową Klubu PSC, prowadzę też butikową agencje kreatywną, w której robimy fajne strony, blogi, sklepy i platformy kursowe dla twórców internetowych.

Chociaż Przedsiębiorczość to moje drugie imię, na pierwsze mam Magda. Bądźmy w kontakcie.

NAPISZ DO MNIE!

magda@dopracowani.pl

Follow
Follow

#BLOGOMETAMORFOZA EDYCJA 1.0

Właśnie trwa pierwsza edycja projektu, w ramach którego wybrane blogi przejdą kompleksową metamorfozę wizualną i to całkowicie za darmo. A może chcesz do nas dołączyć? Zapisz się na listę osób zainteresowanych udziałem w kolejnej edycji.

Bo wygląd naprawdę ma znaczenie

IDEA PROJEKTU

Spójrzmy prawdzie w oko, codziennie powstaje mnóstwo wartościowych treści, których nikt nie czyta. Nie czyta, bo blogi często są chaotyczne, mało atrakcyjny wizualnie, a teksty trudne w odbiorze i nieczytelne. Podjęłam to wyzwanie. Stworzyłam autorski projekt, w ramach którego wybrane blogi, przeprowadzę krok po kroku przez 5 obszarów zmiany wizualnej, które mają największy wpływ na odbiór naszych blogów.

01

UCZESTNICY

Do projektu zgłosiło się blisko 70 blogów. Wybrałam 6, które właśnie biorą udział w metamorfozie, w ramach ścieżki projektowej 1.0 czyli pracuje ze mną w zamkniętej grupie projektowej na Facebooku. Pozostali zostali zaproszeni do udziału w projekcie, w ramach ścieżki 2.0 czyt mailowej. Też super.

Aby być na bieżąco z naszymi poczynaniami koniecznie polub pracowity blog  na Facebooku, gdzie same bezeceństwa i tylko kilka mądrości, ale też jest fajnie. A jeżeli nie chcesz przeoczyć startu kolejnej edycji projektu, dopisz się do listy osób zainteresowanych udziałem.

02

PRZEBIEG

Projekt wystartował 18.09 (poniedziałek) i potrwa do 13.10.2017. Zaplanowałam 2 ścieżki projektowe* – obie super.

Pierwsza. Sześć, wybranych osób dostało dostęp do zamkniętej grupy na FB, w której codziennie publikuję informacje nt. obszaru zmiany, wskazówki, zadania dodatkowe wraz z moimi rekomendacjami, co do przebiegu ich metamorfozy. Inaczej mówiąc. Po audycie ich blogów, dostaną ode mnie spersonalizowaną rekomendację i koncepcję metamorfozy wizualnej bloga, a ich zadaniem będzie wdrożyć ją na swoim blogu.

Druga. Ścieżka mailowa. Osobom, które wzięły udział w rekrutacji do projektu, ale nie dostały się do podstawowej szóstki oraz dodatkowym chętnym, wysyłam merytoryczne lekcje i zadania specjalne do samodzielnej pracy nad blogiem.

Poniżej wszyscy uczestnicy I edycji Blogometamorfozy, w ramach ścieżki 1.0 czyli pracujących ze mną w zamkniętej grupie projektowej na Facebooku

UCZESTNICY PROJEKTU

  Cały projekt zakłada metamorfozę wizualną w 5 obszarach, zgodnie z poniższym harmonogramem

  HARMONOGRAM PROJEKTU

  18.09.2017 INTRO

  Aby obrać właściwy kierunek działań trzeba dowiedzieć się po co piszemy, dla kogo i czego czytelnicy szukają na naszym blogu. To tak w ramach rozgrzewki.

  20.09.2017 STRUKTURA STRONY

  Na każdym blogu powinno znaleźć się kilka elementów, które wpływają na odbiór naszych blogów. W tym module podpowiem uczestnikom, jak je wszystkie sensownie poukładać.

  22.09.2017 Zdjęcia

  Pomogę uczestnikom wybrać motyw przewodni i zdradzę na co zwracać uwagę przy wyborze zdjęć.

  25.09.2017 Kolorystyka

  Zdradzę, jak stworzyć paletę kolorystyczną dla bloga i przygotuję swoją propozycję kolorystyczną dla każdego uczestnika projektu (ścieżka 1).

  27.09.2017 Typografia

  Czas zadbać o komfort czytania. W końcu to teksty są na blogu najważniejsze. Podpowiem więc wg. jakiego klucza łączyć kroje pisma czyli zaczniemy od doboru typografii…

  29.09.2017 Formatowanie

  …a skończymy na formatowaniu tekstów. Od tego momentu czytelnicy mają też dwa tygodnie na wdrożenie zmian, zainspirowanych moimi wskazówkami.

  WIELKI FINAŁ: 13.10.2017

   
  TYGODNIE TRWANIA PROJEKTU
   
  OBSZARÓW WIZUALNEJ METAMORFOZY WASZYCH BLOGÓW
   
  6-OSOBOWA ZAMKNIĘTA GRUPA PROJEKTOWA NA FACEBOOKU
   
  NIEOGRANICZONA LICZBA UCZESTNIKÓW PROJEKTU (ścieżka mailowa)
  Kim jestem i po co to robię?

  MAGDA OSTROWSKA

  IMG_9559

  Cześć! Mam na imię Magda. Jestem blogerką, grafikiem i trenerem biznesu z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Od 4 lat prowadzę własną firmę, agencję kreatywną CtrlAlt Create, jestem też właścicielką marki Monkey Business | mnkb™, w której robimy fajne blogi dla fajnych blogerów i strony www dla freelancerów.

  Bardzo lubię współpracować z branżą kreatywną – jest niezwykle inspirująca. Do niej zaliczam też całą blogosferę, w końcu codziennie tworzymy mnóstwo wartościowych treści. Niestety. Z uwagi na dużą konkurencję, coraz trudniej jest nam dotrzeć do czytelników, a problem często potęguje słaby wygląd bloga. Naprawdę blogi w większości nie są zbyt atrakcyjna wizualnie, dlatego też jest to najszybszy sposób, aby wyróżnić się, w tej nieco zatłoczonej już blogosferze.

  Bardzo chcę wam w tym dopomóc, bo uwielbiam blogosferę i chcę żeby nam było po prostu ładniej, dlatego absolutnie nie zwlekajcie, tylko zapiszcie się na listę osób zainteresowanych startem kolejnej edycji, a w razie dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji >> magda@dopracowani.pl

  Szukam partnerów projektu, jeżeli chcesz aby twoja marka została jed(y)nym z nich, napisz do mnie i poznaj warunki współpracy!

  ZOSTAŃ PARTNEREM PROJEKTU

  Chcesz wziąć udział w projekcie ale masz dodatkowe pytania? A może podoba ci się ten projekt i uważasz, że twoja marka jest w stanie go wesprzeć? Napisz do mnie. Chociaż Przedsiębiorczość to moje drugie imię, na pierwsze mam Magda – bądźmy w kontakcie!

  magda@dopracowani.pl

  Blogometamorfoza | Rozsiądź się, bo szybko nie powstaniesz!