magda ostrowska

Cześć, mam na imię Magda, prowadzę firmę, zarabiam, wydaję, odnoszę sukcesy, popełniam błędy, uwielbiam swoją pracę – na tym blogu pokazuję, że TY też możesz!

Zawodowo robię fajne blogi dla fajnych blogerów i strony www dla freelancerów, a od 13 lat prowadzę szkolenia dla firm z obszaru zarządzania, standardów sprzedaży, komunikacji i outplacementu.

Na pracowitym blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniem i pokazuje na własnym przykładzie, jak czerpać przyjemność z pracy, biznesu i zarabiania. Ale. Znajdziesz tu także prorozwojowe bezeceństwa i uwielbienie dla nicnierobienia. Chociaż Przedsiębiorczość to moje drugie imię, na pierwsze mam Magda. Bądźmy w kontakcie.

NAPISZ DO MNIE!

magda@dopracowani.pl

Follow
Follow

CZEŚĆ!

Zanim zaczniesz przygotuj sobie pączka żeby przegryźć nim kawę

Mam na imię Magda, prowadzę firmę, zarabiam, wydaję, odnoszę sukcesy, popełniam błędy, uwielbiam swoją pracę – na tym blogu pokazuję, że TY też możesz. Ale.

Nie jest moją misją przekonywać cię, że cokolwiek musisz, powinnaś czy należy zmienić – jeżeli jednak czujesz, że nie jest dobrze i tylko sensowne, przemyślane działanie może doprowadzić cię do poczucia satysfakcji i spełnienia zawodowego – doskonale trafiłaś, bo jestem w stanie ci pomóc. Dlatego.

Znajdziesz tu same mądrości i kilka bezeceństw o pracy niezależnie od formy (etat, własna działalność, freelance). Jako trener biznesu, HRabina i grafik wypróbowałam wszystkie, więc dałam sobie prawo do mądrowania i pokazuję na swoim przykładzie, że praca nie musi być przykrym obowiązkiem.

A jeżeli interesuje cię konkretny temat, napisz do mnie. Masz pytanie, zapytaj. Chociaż Przedsiębiorczość to moje drugie imię na pierwsze mam Magda, bądźmy w kontakcie!

with L O V Ę
magda

magda@dopracowani.pl

DLA KOGO?

Po ludzku. Dla ludzi. Po prostu.

Pracowity blog to miejsce dla osób, które chcą czerpać przyjemność z pracy, biznesu i zarabiania. Dlatego. Zależy im na:

 • (współ)pracy z ciekawymi ludźmi: klienci, (współ)pracownicy.
 • zarabianiu pieniędzy w ilości odpowiadającej ich potrzebom.
 • pracy zgodnej z naturalnymi predyspozycjami i talentami.
 • stworzeniu oferty odpowiadającej na potrzeby klientów.
 • utrzymaniu wysokiej jakości swoich produktów/usług.
 • realizacji własnych celów zawodowych – bez spiny, ale skutecznie♥

Wszystko co powyżej, składa się na satysfakcję ze swojej pracy i to niezależnie od jej formy (etat, freelance, własna działalność). Zostań ze mną, a pomogę ci je odnaleźć. Hmm. Hmm. Mhm.

Psst. Na tym blogu nikogo nie dyskryminuję, ale faworyzuję kobiety. Mimo to wiem, że jest grupa mężczyzn, którzy mnie czytają i mają się dobrze. Jeżeli chcesz do nich dołączyć, zapraszam. Tylko sam zamień sobie żeńskie końcówki na męskie, OK?

WARTOŚCI

W życiu, pracy, biznesie i na tym blogu, kieruję się kilkoma wartościami. Oto najważniejsze z nich.
 • Stawiam na kobiety – szczerze wierzę w ogromny potencjał tkwiący w dziewczynach takich jak ja i Ty, dlatego moją misją jest aby każda z nas, która chce pracować – pracowała. Co więcej, czerpiąc przyjemność z wykonywanej pracy i to niezależnie czy na etacie, czy we własnej firmie.
 • Mam dystans do siebie i świata – traktuję swoją pracę bardzo poważnie, ale do siebie mam ogromny dystans i tak też traktuję otaczający mnie świat czyt. z przymrużeniem oka. Polecam. Rekomenduję.
 • Gram w otwarte karty – stawiam na szczerość i otwartą komunikację, piszę o tym na czym się znam lub czego doświadczyłam. Jeżeli w czymś się ze mną nie zgadzasz, po prostu napisz – jestem otwarta na merytoryczną dyskusję. Ale. Jednocześnie ignoruję taką, która do niczego dobrego nie prowadzi, a ma na celu obrażenie innych osób zaangażowanych w wątek.
 • Nieustannie się rozwijam – wiem czego nie wiem i nieustannie dbam o to, aby rozwijać i aktualizować wiedzę, którą się z tobą dzielę. Jednocześnie uważam, że potrzeba rozwoju i nauka nowych kompetencji to niezwykle cenna cecha. Zatem. Całym sercem kibicuję i promuję osoby multipotencjalne.
 • Ważna jest dla mnie jakość – uwielbiam wszystko co ładne i mądre, dlatego dokładam wszelkich starań, abyś znalazła to w moich kursach, produktach i na tym blogu.
 • Lubię zarabiać pieniądze – jestem zwolenniczką przedsiębiorczego stylu życia, a ten blog jest tego wyrazem, dlatego zarabiam na wielu (około)blogowych projektach i z ogromną chęcią, dzielę się swoimi sposobami na zarabianie. Jeżeli temat cię interesuje, oprócz lektury tego bloga, zapraszam również do udziału w projekcie Biznes Up!, w którym przedstawiam kwartalne zestawienie swoich przychodów i odsłaniam kulisy pracy.

POLECAM

Dla twojego komfortu i swojego zdrowia psychicznego, wybrałam najlepsze artykuły z każdej kategorii. Miłej lektury!

Kategoria dla dziewczyn pracujących na etacie lub szukających wymarzonego zajęcia. Podzielę się z tobą wiedzą dot. procesów rekrutacyjnych, ścieżek karier, przebranżowienia i awansów. Nie znajdziesz tutaj ofert pracy, ale pokażę ci jak szukać, by znaleźć – dokładnie takiej pracy, jakiej szukasz.

SPRAWDŹ

Kategoria dla dziewczyn prowadzących własną firmę lub myślących o jej założeniu. Podpowiem ci jak zbudować dochodową firmę, podsunę pomysł na biznes, opowiem o sprzedaży, standardach jakości, promocji i klientach. A wszystko na bazie moich bogatych doświadczeń.

SPRAWDŹ

Spójrzmy prawdzie w oko. W blogosferze jest całkiem tłoczno. Mądrych blogów jest już całkiem sporo, ładnych mniej, a mądrych i ładnych – ze świecą szukać. Dlatego też to wyglądem bloga, najłatwiej się wyróżnić i przykuć uwagę czytelników. Wiem to, bo sprawdziłam na sobie. Cieszę, się, że jesteś♥

SPRAWDŹ

Znajdziesz tutaj wszystko co mądre i użyteczne. Udowodnię, że multipotencjał jest super, pokażę jak kształtuję swoje nawyki i poruszę inne prorozwojowe tematy. Wszystko po to abyś nauczyła się nie tylko stawiać cele, ale też skutecznie je realizować. Bo o działanie w tym wszystkim chodzi.

SPRAWDŹ

W tej kategorii poruszam tematy związane z planowanie i organizacją na bazie bullet journalingu, w moim ulubionym lazy-stylu. Wbrew obiegowym opiniom, planowanie w notesie nie zajmuje dużo czasu – wszystko to kwestia priorytetów. Jeżeli ta tematyka cię interesuje, koniecznie zajrzyj też na mój Instagram, gdzie omawiam przykładowe rozkładówki.

SPRAWDŹ

zarządzanie projektami

MAGDA OSTROWSKA

Za pracowitym blogiem stoi człowiek, ze krwi i z kością

blog o przedsiębiorczości

magda ostrowska

To jest bardzo pracowity blog więc sama też nie próżnuję. Prowadzę firmę, zarabiam, wydaję, odnoszę sukcesy, popełniam błędy, uwielbiam swoją pracę – na tym blogu pokazuję, że TY też możesz!

Zawodowo. Jestem przedsiębiorcą, blogerką, grafikiem i certyfikowanym trenerem biznesu z 13-letnim doświadczeniem zawodowym. Swoją karierę zawodową rozpoczynałam w Grupie kapitałowej BRE Banku (mBank, Multibank), gdzie zajmowałam się m.in. zarządzaniem zespołem ds. reklamacji, rekrutacją i szkoleniami.

Prawie 7 lat temu, postanowiłam założyć własną firmę, agencję kreatywną Ctrl Alt Create, w ramach której m.in. prowadzę szkolenia dla firm z obszaru zarządzania, standardów sprzedaży, komunikacji i outplacementu. Jestem też właścicielką marki Monkey Business | mnkb, w której robimy fajne blogi dla fajnych blogerów i strony www dla freelancerów, a swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się na tym blogu.

Pozazawodowo. Uwielbiam książki, seriale i kawę przegryzioną pączkiem. Moją poza-ludzką miłością jest Bombur, buldog angielski. Kocham też człowieka. Niezmiennie. Od lat ♥ Mam mnóstwo marzeń, które z czasem zamieniam na cele i po prostu realizuję. Na dzień dzisiejszy moje TOP3 to nauczyć się grać na saksofonie, pływać na kitesurfingu i zamieszkać w domu z ogrodem.


A jeżeli jesteś zainteresowana współpracą na blogu, patronatem lub organizacją warsztatów, zapraszam na dedykowaną stronę. Sprawdź co możemy razem zrobić. Chociaż Przedsiębiorczość to moje drugie imię, na pierwsze mam Magda. Bądźmy w kontakcie.

PRACOWITY SKLEP

Dla pracowitych dziewczyn. Freelancerek. Blogerek. Dla Ciebie.

blog o przedsiębiorczości

NAJNOWSZE WPISY

Misz-Masz kategoryczny czyli wszystkie kategorie

blog o przedsiębiorczości

Tak się szczęśliwie składa, że w minioną sobotę, celebrowałam (hucznie!) 3. urodziny pracowitego bloga. Korzystając z tej okazji zabieram cię w podróż …

Lider, czyli kto? To ciekawe pytanie, na które za chwilę postaram się odpowiedzieć. Ale. To nie będzie miły tekst, bo wielu czytającym …

Jest kilka czynników, które powodują, że pracujemy z przyjemnością – jednym z nich jest praca zgodna z naszymi naturalnymi predyspozycjami. Zatem. Jak odkryć …

jak uzupełnić Biznes plan

BIZNES UP!

Uwaga! Tylko dla przedsiębiorczych

Lubię zarabiać pieniądze i z ogromną chęcią, dzielę się swoimi sposobami na zarabianie. Dlatego. Jeżeli interesuje cię finansowa skala mojej blogowej działalności, zgłoś się do projektu Biznes Up! – otrzymasz kwartalny raport moich wyników finansowych na przykładzie bloga Dopracowani i innych, (około)blogowych projektów, a także:

 

 • prezent powitalny w postaci biznes planu, który stanowi punkt wyjścia do tworzenia dalszych strategii biznesowych,
 • sprawdzone sposoby promocji, sprzedaży i pozyskania klientów,
 • biznesowe wskazówki pomocne w rozwoju firmy i zwiększeniu przychodów,
 • podsumowanie działań zarówno w kontekście sukcesów, jak i biznesowych porażek i popełnionych błędów.

Blog o pracy, biznesie i zarabianiu | Pracowity blog