magda ostrowska

Cześć, mam na imię Magdajestem zwykłą, chociaż multipotencjalną dziewczyną. Nie lubię się ograniczać, dlatego tego nie robię, a zamiast jednego zawodu – mam co najmniej pięć. Hmm. Hmm. Mhm.

Jestem graficzką, blogerką, menadżerką projektów, HRabiną i trenerką biznesu. Zawodowo robię fajne blogi dla fajnych blogerek i strony www dla freelancerek, a od 13 lat prowadzę szkolenia dla firm z obszaru zarządzania zespołem, standardów sprzedaży, organizacji i zarządzania projektami. 

Na pracowitym blogu, dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniem i pokazuje na własnym przykładzie, że naprawdę można czerpać przyjemność z pracy, biznesu i realizacji własnych projektów. Ale. Znajdziesz tu także prorozwojowe bezeceństwa i uwielbienie dla nicnierobienia.

Chociaż Przedsiębiorczość to moje drugie imię, na pierwsze mam Magda. Bądźmy w kontakcie.

NAPISZ DO MNIE!

magda@dopracowani.pl

Follow
Follow

CZEŚĆ!

Zanim zaczniesz przygotuj sobie pączka żeby przegryźć nim kawę

Mam na imię Magda, prowadzę firmę, zarabiam, wydaję, odnoszę sukcesy, popełniam błędy, uwielbiam swoją pracę – na tym blogu pokazuję, że TY też możesz. Ale.

Nie jest moją misją przekonywać cię, że cokolwiek musisz, powinnaś czy należy zmienić – jeżeli jednak czujesz, że nie jest dobrze i tylko sensowne, przemyślane działanie może doprowadzić cię do poczucia satysfakcji i spełnienia zawodowego – doskonale trafiłaś, bo jestem w stanie ci pomóc. Dlatego.

Znajdziesz tu same mądrości i kilka bezeceństw o pracy niezależnie od formy (etat, własna działalność, freelance). Jako graficzka, trenerka biznesu, HRabina i menadżerka projektów – wypróbowałam wszystkie, więc dałam sobie prawo do mądrowania i pokazuję na swoim przykładzie, że praca nie musi być przykrym obowiązkiem.

Koniecznie sprawdź też mój projekt Do or donut!, w ramach którego testuję nowe zajawki, zawody i uczę się nowych rzeczy, po to by udowodnić, że na poszukiwanie pasji czy zmianę zawodu – nigdy nie jest za późno.

with L O V Ę
magda

DLA KOGO?

Po ludzku. Dla ludzi. Po prostu.

Pracowity blog to miejsce dla osób, które chcą czerpać przyjemność z pracy, biznesu i realizacji własnych projektów. Dlatego. Zależy im na:

 • zamianie licznych pomysłów w realny plan działania.
 • pracy zgodnej z naturalnymi predyspozycjami i talentami.
 • zarabianiu pieniędzy w ilości odpowiadającej ich potrzebom.
 • utrzymaniu wysokiej jakości swoich produktów/usług.
 • realizacji własnych celów zawodowych – bez spiny, ale skutecznie♥

Wszystko co powyżej, składa się na satysfakcję z pracy – zostań ze mną, a pomogę ci ją odnaleźć. Hmm. Hmm. Mhm.

Psst. Na tym blogu nikogo nie dyskryminuję, ale faworyzuję kobiety. Mimo to wiem, że jest grupa mężczyzn, którzy mnie czytają i mają się dobrze. Jeżeli chcesz do nich dołączyć, zapraszam. Tylko sam zamień sobie żeńskie końcówki na męskie, OK?

WARTOŚCI

W życiu, pracy, biznesie i na tym blogu, kieruję się kilkoma wartościami. Oto najważniejsze z nich.
 • Stawiam na kobiety – szczerze wierzę w ogromny potencjał tkwiący w dziewczynach takich jak Ty i ja, dlatego moją misją jest aby każda z nas, która chce pracować – pracowała i to w miejscu, które sobie wymarzy. Inaczej mówiąc. Odwracam uwagę dziewczyn od formy zatrudnienia (etat, freelance, firma), a skupiam na poszukiwaniu pracy zgodnej z ich naturalnymi predyspozycjami i talentami.
 • Mam dystans do siebie i świata – traktuję swoją pracę bardzo poważnie, ale do siebie mam ogromny dystans i tak też traktuję otaczający mnie świat czyt. z przymrużeniem oka. Polecam. Rekomenduję.
 • Gram w otwarte karty – stawiam na szczerość i otwartą komunikację, piszę o tym na czym się znam lub czego doświadczyłam. Jeżeli w czymś się ze mną nie zgadzasz, po prostu napisz – jestem otwarta na merytoryczną dyskusję. Ale. Jednocześnie ignoruję taką, która do niczego dobrego nie prowadzi, a ma na celu obrażenie innych osób zaangażowanych w wątek.
 • Nieustannie się rozwijam – wiem czego nie wiem i nieustannie dbam o to, aby rozwijać i aktualizować wiedzę, którą się z tobą dzielę. Jednocześnie uważam, że potrzeba rozwoju i nauka nowych kompetencji to niezwykle cenna cecha. Zatem. Całym sercem kibicuję i promuję multipotencjalne dziewczyny.
 • Uczę odpuszczania – edukuję w zakresie multipotencjału i krzywdzącego mitu o wdzięcznej nazwie słomiany zapał, aby moje czytelniczki, dawały sobie przyzwolenie na testowania nowych zajawek/pomysłów na biznes i odpuszczanie, bo z tym wiele dziewczyn ma ogromny problem.
 • Ważna jest dla mnie jakość – uwielbiam wszystko co ładne i mądre, dlatego dokładam wszelkich starań, abyś znalazła to w moich kursach, produktach i na tym blogu.
 • Lubię zarabiać pieniądze – jestem zwolenniczką przedsiębiorczego stylu życia, a ten blog jest tego wyrazem, dlatego zarabiam na wielu (około)blogowych projektach i z ogromną chęcią, dzielę się swoimi sposobami na zarabianie. Jeżeli temat cię interesuje, oprócz lektury tego bloga, zapraszam również do udziału w projekcie Biznes Up!, w którym przedstawiam kwartalne zestawienie swoich przychodów i odsłaniam kulisy pracy.

POLECAM

Dla twojego komfortu i swojego zdrowia psychicznego, wybrałam najlepsze artykuły z każdej kategorii. Miłej lektury!

Kategoria dla dziewczyn pracujących na etacie lub szukających wymarzonego zajęcia. Podzielę się z tobą wiedzą dot. procesów rekrutacyjnych, ścieżek karier, przebranżowienia i awansów. Nie znajdziesz tutaj ofert pracy, ale pokażę ci jak szukać, by znaleźć – dokładnie takiej pracy, jakiej szukasz.

SPRAWDŹ

Spójrzmy prawdzie w oko. W blogosferze jest całkiem tłoczno. Mądrych blogów jest już całkiem sporo, ładnych mniej, a mądrych i ładnych – ze świecą szukać. Dlatego też to wyglądem bloga, najłatwiej się wyróżnić i przykuć uwagę czytelników. Wiem to, bo sprawdziłam na sobie. Cieszę, się, że jesteś♥

SPRAWDŹ

Znajdziesz tutaj wszystko co mądre i użyteczne. Udowodnię, że multipotencjał jest super, pokażę jak kształtuję swoje nawyki i poruszę inne prorozwojowe tematy. Wszystko po to abyś nauczyła się nie tylko stawiać cele, ale też skutecznie je realizować. Bo o działanie w tym wszystkim chodzi.

SPRAWDŹ

W tej kategorii poruszam tematy związane z planowanie i organizacją na bazie bullet journalingu, w moim ulubionym lazy-stylu. Wbrew obiegowym opiniom, planowanie w notesie nie zajmuje dużo czasu – wszystko to kwestia priorytetów. Jeżeli ta tematyka cię interesuje, koniecznie zajrzyj też na mój Instagram, gdzie omawiam przykładowe rozkładówki.

SPRAWDŹ

MAGDA OSTROWSKA

Za pracowitym blogiem stoi człowiek, ze krwi i z kością

blog o przedsiębiorczości

magda ostrowska

Cześć! Mam na imię Magda, jestem zwykłą, chociaż multipotencjalną dziewczyną. Nie lubię się ograniczać, dlatego tego nie robię, a zamiast jednego zawodu – mam co najmniej pięć. Hmm. Hmm. Mhm.

Jestem graficzką, blogerką, menadżerką projektów, HRabiną i trenerką biznesu. Zawodowo robię fajne blogi dla fajnych blogerek i strony www dla freelancerek, a od 13 lat prowadzę szkolenia dla firm z obszaru zarządzania zespołem, standardów sprzedaży, organizacji i zarządzania projektami. 

Na pracowitym blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniem i pokazuje na własnym przykładzie, że naprawdę można czerpać przyjemność z pracy, biznesu i realizacji własnych projektów. Ale. Znajdziesz tu także prorozwojowe bezeceństwa i uwielbienie dla nicnierobienia. Czytaj więcej →


Jeżeli jesteś zainteresowana współpracą na blogu, patronatem lub organizacją warsztatów, zapraszam na dedykowaną stronę. Sprawdź co możemy razem zrobić. Chociaż Przedsiębiorczość to moje drugie imię, na pierwsze mam Magda. Bądźmy w kontakcie.

PRACOWITY SKLEP

Dla pracowitych dziewczyn. Freelancerek. Blogerek. Dla Ciebie.

blog o przedsiębiorczości

NAJNOWSZE WPISY

Misz-Masz kategoryczny czyli wszystkie kategorie

blog o przedsiębiorczości

Strefa komfortu dla każdego oznacza co innego, ale czy każdy powinien ją przekraczać? I gdzie tak naprawdę leży jej granica? Otóż. Bo …

Jesteś ekspertką w jakimś obszarze? To doskonale. W tym jednak ambaras, że wiedza ekspercka ma paradoksalne właściwości. Poznaj je aby nie wpaść …

Ile razy słyszałaś, że twój biznes powinien się wyróżniać? Mam nadzieję, że wiele razy, bo to sekretny sekret, każdej dobrze prosperującej …

jak uzupełnić Biznes plan

BIZNES UP!

Uwaga! Tylko dla przedsiębiorczych

Lubię zarabiać pieniądze i z ogromną chęcią, dzielę się swoimi sposobami na zarabianie. Dlatego. Jeżeli interesuje cię finansowa skala mojej blogowej działalności, zgłoś się do projektu Biznes Up! – otrzymasz kwartalny raport moich wyników finansowych na przykładzie bloga Dopracowani i innych, (około)blogowych projektów, a także:

 

 • prezent powitalny w postaci biznes planu, który stanowi punkt wyjścia do tworzenia dalszych strategii biznesowych,
 • sprawdzone sposoby promocji, sprzedaży i pozyskania klientów,
 • biznesowe wskazówki pomocne w rozwoju firmy i zwiększeniu przychodów,
 • podsumowanie działań zarówno w kontekście sukcesów, jak i biznesowych porażek i popełnionych błędów.

Blog o pracy, biznesie i zarządzaniu projektami | Pracowity blog