magda ostrowska

Cześć, mam na imię Magdajestem zwykłą, chociaż multipotencjalną dziewczyną. Nie lubię się ograniczać, dlatego tego nie robię, a zamiast jednego zawodu – mam co najmniej pięć. Hmm. Hmm. Mhm.

Jestem graficzką, blogerką, menadżerką projektów, HRabiną i trenerką biznesu. Zawodowo robię fajne blogi dla fajnych blogerek i strony www dla freelancerek, a od 13 lat prowadzę szkolenia dla firm z obszaru zarządzania zespołem, standardów sprzedaży, organizacji i zarządzania projektami. 

Na pracowitym blogu, dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniem i pokazuje na własnym przykładzie, że naprawdę można czerpać przyjemność z pracy, biznesu i realizacji własnych projektów. Ale. Znajdziesz tu także prorozwojowe bezeceństwa i uwielbienie dla nicnierobienia.

Chociaż Przedsiębiorczość to moje drugie imię, na pierwsze mam Magda. Bądźmy w kontakcie.

NAPISZ DO MNIE!

magda@dopracowani.pl

Follow
Follow

CHCESZ ABY TWÓJ BLOG WYRÓŻNIAŁ SIĘ WIZUALNIE?

Doskonale! Bo wygląd naprawdę ma znaczenie

Spójrzmy prawdzie w oko, codziennie powstaje mnóstwo wartościowych treści, których nikt nie czyta. Nie czyta, bo blogerzy skupiają się na treści, a nie na czytelnikach, więc ich blogi są mało atrakcyjny wizualnie, a teksty trudne w odbiorze i nieczytelne. Zatem.

Rzucam rękawicę blogobrzydocie i zapraszam do udziału w czwartej edycji Blogometamorfozy, w ramach której twój blog, przejdzie kompleksową metamorfozę wizualną. Zainteresowana?

01

ZGŁOSZENIE

W projekcie może wziąć udział każda blogerka (i bloger ale wybaczcie, konsekwentnie będę stosowała żeńskie końcówki), która ma blog na WordPressie (.org) od minimum 6 miesięcy i regularnie publikuje posty. Natomiast nie mają znaczenia statystyki. Inaczej mówiąc. Niezależnie czy świat dopiero o tobie usłyszy, czy jesteś już w Top100 najpopularniejszych blogów w Polsce, jeżeli piszesz regularnie, ten projekt jest dla ciebie↓

02

PRZEBIEG

W ramach projektu, zapisane osoby będą otrzymywały merytoryczne lekcje wraz z zadaniami dodatkowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymają też dostęp do tajemnej grupy na Facebooku, która służy inspiracji, motywacji i nabywaniu wiedzy oraz umiejętności z zakresu UX, web designu, typografii, fotografii i WordPressa. W grupie pojawi się też wiele zadań dodatkowych, bo gorąco wierzę w synergię grupy i moc sprawczą współpracy. Aby w 100% wykorzystać uczestnictwo w projekcie, wymagana jest znajomość WordPressa i posiadanego motywu.

03

KORZYŚCI

Wszyscy uczestnicy przejdą metamorfozę bloga krok po kroku więc ich blog zyska wizualnie – od nich tylko zależy na jaką skalę. Dodatkowo, będą mieli możliwość skonsultowania swojej koncepcji wizualnej z innymi uczestnikami projektu, mogą też liczyć na moje wsparcie i liczne rekomendacje na każdym etapie projektu.

POPRAWA WYGLĄDU I CZYTELNOŚCI BLOGA
MOŻLIWOŚĆ KONSULTACJI
PROMOCJA BLOGA

Cały projekt zakłada metamorfozę wizualną w 5 obszarach

OBSZARY METAMORFOZY

Moduł 1: Układ i struktura bloga

Na każdym blogu powinno znaleźć się kilka elementów, które wpływają na odbiór naszych blogów. W tym module powiem ci jak je wszystkie sensownie poukładać zgodnie z zasadami UX.

Moduł 2: Zdjęcia

Pomogę wam wybrać motyw przewodni i zdradzę na co zwracać uwagę przy wyborze zdjęć.

Moduł 3: Paleta kolorów

Zdradzę, jak stworzyć paletę kolorystyczną dla twojego bloga i dlaczego niektórych rozwiązań należy unikać.

Moduł 4: Typografia

W ramach modułu wyjaśnię według jakiego klucza warto dobierać kroje pisma i pomogę dobrać najfajniejszy zestaw dla twojego bloga.

Moduł 5: Formatowanie tekstu

Blog powinien być czytelny to oczywiste, dlatego podpowiem jak uporządkować tekst by ułatwić życie swoim czytelnikom.

Bonusy

Dzięki dodatkowym zadaniom będziesz miała szanse, uzmysłowić sobie po co piszesz, dla kogo i czego tak naprawdę czytelnicy szukają na Twoim blogu.

 
TYGODNIE TRWANIA PROJEKTU
 
OBSZARÓW WIZUALNEJ METAMORFOZY WASZYCH BLOGÓW
 
ZAMKNIĘTA GRUPA PROJEKTOWA NA FACEBOOKU
 
UCZESTNIKÓW DOTYCHCZASOWYCH EDYCJI PROJEKTU
Kim jestem i po co to robię?

MAGDA OSTROWSKA

magda ostrowska

Cześć! Mam na imię Magda. Jestem blogerką, graficzką, menadżerką projektów i trenerką biznesu z 13-letnim doświadczeniem zawodowym. Od ponad 7 lat prowadzę własną firmę, agencję kreatywną CtrlAlt Create, jestem też właścicielką marki Monkey Business | mnkb, w której robimy fajne blogi dla fajnych blogerek i strony www dla freelancerek.

Bardzo lubię współpracować z sektorem kreatywnym – jest niezwykle inspirujący. Do niego zaliczam również całą blogosferę, w końcu codziennie tworzymy mnóstwo wartościowych treści. Niestety. Z uwagi na dużą konkurencję, coraz trudniej jest nam dotrzeć do czytelników, a problem często potęguje nieprzemyślany wygląd i struktura bloga. Dlatego. Bardzo najbardziej, chcę pomóc blogerom, stworzyć miejsce w sieci zorientowane na czytelnika, bo to obecnie najszybszy sposób, aby wyróżnić się w tej nieco zatłoczonej już blogosferze. Wchodzisz w to?

Szukam partnerów projektu, jeżeli chcesz aby twoja marka została jed(y)nym z nich, napisz do mnie i poznaj warunki współpracy!

ZOSTAŃ PARTNEREM PROJEKTU

Chcesz wziąć udział w projekcie, ale masz dodatkowe pytania? A może podoba ci się ten projekt i uważasz, że twoja marka doskonale się w niego wkomponuje? Napisz do mnie. Chociaż Przedsiębiorczość to moje drugie imię, na pierwsze mam Magda – bądźmy w kontakcie!

magda@dopracowani.pl

Jak zmienić wygląd bloga? | Blogometamorfoza projekt dla blogerek