Follow
NAPISZ DO MNIE!

magda@dopracowani.pl

Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Sie    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Follow

MASZ OCHOTĘ NA METAMORFOZĘ?

Weź udział w rekrutacji do projektu #blogometamorfoza, w ramach którego twój blog przejdzie kompleksową metamorfozę wizualną i to całkowicie za darmo. Zainteresowana?

Bo wygląd naprawdę ma znaczenie

CHCESZ ABY TWÓJ BLOG SIĘ WYRÓŻNIAŁ?

Spójrzmy prawdzie w oko, codziennie powstaje mnóstwo wartościowych treści, których nikt nie czyta. Nie czyta, bo często blogi są chaotyczne, mało atrakcyjny wizualnie, a teksty trudne w odbiorze i nieczytelne. Rzucam więc rękawicę blogobrzydocie i zapraszam do udziału w moim autorskim projekcie, blogometamorfoza. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybiorę 6 osób i krok po kroku przeprowadzę przez 5 obszarów, które mają największy wpływ na wygląd naszych blogów. Co więcej. Mam niespodziankę dla wszystkich osób, które wezmą udział w rekrutacji do projektu. To jak? Mam twoją uwagę? Ale po kolei♥

Edit: Zgłoszenia do rekrutacji w pierwszej edycji projektu zostały zamknięte. Zapisz się do listy oczekujących aby nie przeoczyć kolejnej⇓

01

ZGŁOSZENIE

W projekcie może wziąć udział każda blogerka (i bloger ale wybaczcie, konsekwentnie będę stosowała żeńskie końcówki), która ma blog na WordPressie (.org) od minimum 6 miesięcy i regularnie publikuje posty. Natomiast nie mają znaczenia, statystyki. Inaczej mówiąc. Niezależnie czy świat dopiero o tobie usłyszy, czy jesteś już w Top100 najpopularniejszych blogów w Polsce, jeżeli piszesz regularnie, ten projekt jest dla ciebie.

Powyższe kryteria i pytania z formularza rekrutacyjnego, mają na celu wyłonienie 6 osób o najsilniejszej motywacji do działania, które biorąc udział w projekcie, będę miały szansę skorzystać najwięcej i nie porzucą projektu w połowie.

Aby być na bieżąco i niczego nie przeoczyć koniecznie polubcie pracowity profil na Facebooku, gdzie same bezeceństwa i tylko kilka mądrości, ale też jest fajnie.

Edit: Zgłoszenia do rekrutacji w pierwszej edycji projektu zostały zakończone. Zapisz się na listę aby nie przeoczyć kolejnej⇓

SYSTEMATYCZNOŚĆ
MOTYWACJA
POTENCJAŁ

02

PRZEBIEG

W ramach projektu zaplanowałam 2 ścieżki projektowe* – obie super.

Pierwsza. Sześć, wybranych osób dostanie dostęp do zamkniętej grupy, w której będę publikowała informacje nt. obszaru zmiany wraz z moimi rekomendacjami, co do przebiegu ich metamorfozy. Inaczej mówiąc po audycie poszczególnych blogów, dostaniecie ode mnie spersonalizowaną rekomendację i koncepcję metamorfozy wizualnej bloga, a waszym zadaniem jest ją wdrożyć na swoich blogach. Dlatego też wymagana jest znajomość WordPressa i posiadanego motywu.

Druga. Ścieżka mailowa. Wszystkim osobom, które wezmą udział w rekrutacji do projektu ale nie dostaną się do podstawowej szóstki oraz dodatkowym chętnym będę wysyłała maile ze wskazówkami do samodzielnej pracy nad blogiem. Może i nie zrobię spersonalizowanych rekomendacji dla każdego ale na pewno docenię zaangażowanie dlatego↓

Dodatkowo. Po jednej osobie z każdej ścieżki projektowej (w sumie 2 osoby), których blog przejdzie najbardziej spektakularną metamorfozę w ocenie czytelników i sympatyków projektu, otrzyma nagrodę specjalną: projekt dwustronnej wizytówki i lifting logotypu. Tak do kompletu.

*W ramach projektu nie stawiamy blogów od podstaw. Słowo klucz to metamorfoza.

03

KORZYŚCI

Niezależnie czy dostaniesz się do grupy 6 osób, z którymi przejdę metamorfozę bloga krok po kroku, czy po prostu skorzystasz z moich mailowych wskazówek, na pewno twój blog zyska wizualnie – od ciebie tylko zależy na jaką skalę. Dodatkowo, wyłoniona szóstka może liczyć na dwie mega korzyści z udziału w projekcie.

Moje sugestie co do zmian i wsparcie na każdym etapie projektu. Po zakwalifikowaniu się do projektu szczegółowo przyjrzę się waszym blogom pod kątem graficznym i przygotuję rekomendacje co do zmian oraz propozycję waszej metamorfozy.

Promocja. Nie będę ukrywała, chcę żeby o projekcie było głośno dlatego o każdym uczestniku będę trąbiła na prawo i lewo, przedstawiając sylwetki uczestników i ich postępy. Co więcej na zakończenie projektu, stworzę galerię metamorfoz waszych blogów (przed i po), co niewątpliwie będzie także źródłem nowych odwiedzających.

Cały projekt zakłada metamorfozę wizualną w 5 obszarach

OBSZARY METAMORFOZY

Moduł 1: Typografia

W ramach modułu wyjaśnię według jakiego klucza warto dobierać kroje pisma i pomogę dobrać najfajniejszy zestaw dla twojego bloga.

Moduł 2: Kolorystyka

Zdradzę, jak stworzyć paletę kolorystyczną dla twojego bloga i przygotuję swoją propozycję kolorystyczną dla każdego uczestnika projektu (ścieżka 1).

Moduł 3: Zdjęcia

Pomogę wam wybrać motyw przewodni i zdradzę na co zwracać uwagę przy wyborze zdjęć.

Moduł 4: Formatowanie

Blog powinien być czytelny to oczywiste, dlatego podpowiem jak uporządkować tekst by ułatwić życie swoim czytelnikom.

Moduł 5: Układ

Na każdym blogu powinno znaleźć się kilka elementów, które wpływają na odbiór naszych blogów. W tym module powiem ci jak je wszystkie sensownie poukładać.

Bonusy

Niech mnie kule biją i pączek pochłonie jeśli nie przygotowała niespodzianek. No. Przygotowałam.
 
TYGODNIE TRWANIA PROJEKTU
 
OBSZARÓW WIZUALNEJ METAMORFOZY WASZYCH BLOGÓW
 
6-OSOBOWA ZAMKNIĘTA GRUPA PROJEKTOWA NA FACEBOOKU
 
NIEOGRANICZONA LICZBA UCZESTNIKÓW PROJEKTU (ścieżka mailowa)
Kim jestem i po co to robię?

MAGDA OSTROWSKA

J

Cześć! Mam na imię Magda. Jestem blogerką, grafikiem i trenerem biznesu z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Od 4 lat prowadzę własną firmę, agencję kreatywną CtrlAlt Create, jestem też właścicielką marki Monkey Business | mnkb™, w której robimy fajne blogi dla fajnych blogerów i strony www dla freelancerów.

Bardzo lubię współpracować z branżą kreatywną – jest niezwykle inspirująca. Do niej zaliczam też całą blogosferę, w końcu codziennie tworzymy mnóstwo wartościowych treści. Niestety. Z uwagi na dużą konkurencję, coraz trudniej jest nam dotrzeć do czytelników, a problem często potęguje słaby wygląd bloga. Naprawdę blogi w większości nie są zbyt atrakcyjna wizualnie, dlatego też jest to najszybszy sposób, aby wyróżnić się w tej nieco zatłoczonej już blogosferze.

Bardzo chcę wam w tym dopomóc, bo uwielbiam blogosferę i chcę żeby nam było po prostu ładniej dlatego absolutnie nie zwlekajcie, tylko się zgłaszajcie, a w razie dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji >> magda@dopracowani.pl

Szukam partnerów projektu, jeżeli chcesz aby twoja marka została jed(y)nym z nich, napisz do mnie i poznaj warunki współpracy!

ZOSTAŃ PARTNEREM PROJEKTU

Chcesz wziąć udział w projekcie ale masz dodatkowe pytania? A może podoba ci się ten projekt i uważasz, że twoja marka jest w stanie go wesprzeć? Napisz do mnie. Chociaż Przedsiębiorczość to moje drugie imię, na pierwsze mam Magda – bądźmy w kontakcie!

magda@dopracowani.pl

Blogometamorfoza | Rozsiądź się, bo szybko nie powstaniesz!